MESAJINIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  adres-icon

  Halaskargazi Mah. Valikonağı Cad. Bina 73 No:73 Kat:6 Daire:6 Nişantaşı - İstanbul

  Soğuk Lipoliz Sonrası Yapılması Gerekenler

  CoolScupting soğuk lipoliz tedavisi yaptırmak istiyorum. İşlemden sonra dikkat etmem ya da yapmam gereken herhangi bir şey var mı?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  İşlem sonrasında yapmanız gereken herhangi bir şey yok. Tedaviden yaklaşık iki ay sonra parçalanan yağ hücreleri vücuttan atılmaya başlar ve sonuçlar bundan birkaç hafta içinde optimum halini alır. Tedavinin ardından dikkat etmeniz gereken tek şey kilo kontrolüdür, yani kilo almamaya özen gösterirseniz tedavinin sonuçları kalıcı olur.

  CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi yaptıracağım. İşlem sonrasında tatile çıkmayı planlıyorum. Soğuk lipoliz sonrası yapılması gerekenler neler? Tatile çıkmamda herhangi bir sakınca var mı?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  Tedavi sonrasında işlem yapılan bölgede kızarıklık ve ödem olması normaldir. Ancak bunlar birkaç gün içinde tamamen geçen. CoolSculpting tedavisinin hemen sonrasında normal hayatınıza geri dönebilirsiniz. Yani tatile çıkmanızda herhangi bir sakınca yok.

  Basenlerimdeki fazlalıklar için soğuk lipoliz tedavisi yaptırmayı planlıyorum. Soğuk lipoliz sonrası yapılması gerekenler neler? Mesela diyet yapmalı mıyım?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisinden sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Diyet yapmanız gerekiyor. Tedavi sonrasında elde ettiğiniz sonucu korumak için sadece kilo almamanız yeterli olacaktır.

  Doktorunuza Sorun   Yukarı Kaydır