Soğuk Lipoliz Tedavisi: CoolSculpting 

Bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak, bölgesel fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayan yenilikçi bir sistemdir. 

CoolSculpting™, lokal fazlalıkları hedef alarak daha biçimli bir vücut yaratan bir sistemdir. Sadece tek seansta kalıcı sonuçlar sağlayan CoolSculpting soğuk lipoliz denen bir bölgesel incelme yöntemidir.  Soğuk lipoliz işlemi yağ dokusunun dondurucu bir soğuğa maruz bırakılmasıdır. -8, hatta -11’lere kadar varan bu dondurucu soğuk yağ hücresinin bütünlüğünü bozarak, hücrenin parçalanmasına neden olur. Bunu yaparken de kas, sinir gibi çevre dokulara herhangi bir zarar vermez.

Her Soğuk Lipoliz Sistemi Aynı Değildir

Tek FDA onaylı soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting’dir.  2009 yılında geliştirildiğinden beri tüm dünyada milyonlarca hasta üstünde başarıyla uygulanmış, etkinliği 100’den fazla bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır.  

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, daha biçimli bir siluete kavuşmak isteyen ama cerrahi bir müdahale yaptırmaktan kaçınan herkes CoolSculpting teknolojisinden faydalanabilir.  Sistemin en önemli artılarından biri de tedavinin hemen ardından işinize, sosyal yaşamanıza geri dönebilmeniz. Ağrısız ve acısız bir işlem olması, tek bir seansta etkisini göstermesi de CoolSculpting’i milenyumun en popüler bölgesel incelme tedavisi haline getiriyor.

5000+

Klinik

8.000.000+

Uygulama

100%

Memnuniyet

5000+

Klinik

Soğuk Lipoliz neden bu kadar popüler?

  • Güvenli ve tekili bir tedavi olduğu FDA tarafından onaylanmıştır.
  • Ameliyatsız bir şekilde bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı sağlar.
  • Herhangi bir yan etkisi yoktur, iyileşme süreci gerektirmez.
  • Pek çok hastada tek bir seans yeterlidir.
  • Kas ve sinir gibi çevre dokulara zarar vermediği için işlem sonrasında morluk, aşırı ödem gibi istenmeyin etkiler görülmez.
  • Sonuç almak için diyetinizde herhangi bir değişiklik yapmanız gerekmez.
  • Yağ hücrelerini yok etmesi ve kilo kontrolüne dikkat edildiği sürece sonuçların kalıcı olması.

Tedavinin etkileri ne zaman görülür?

Soğuk lipoliz sistemi CoolSculpting tedavisi sırasında parçalanan yağ hücreleri metabolize olarak birkaç gün sonra doğal yollardan vücuttan atılmaya başlar. İki hafta sonra hasta işlem yapılan bölgedeki küçülmeyi gözlemlemeye başlar. Ancak değişime uğrayarak, bütünlükleri bozulan yağ hücrelerinin vücuttan tamamen atılması için 2-3 ay geçmesi gerekir. Klinik araştırmalar sadece tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ hücrelerinin %20- %40 kadarının yok olduğunu gösteriyor. İşlem sonrasında kilo kontrolüne dikkat edildiği müddetçe tedavinin etkileri kalıcıdır.
step1-img

Çoğumuz için inatçı yağlar, vücudumuzun bazı bölgelerinde birikir.

step2-img

Diyete ve egzersize rağmen kaybolmayan bu yağların bir “zayıflığı” vardır: SOĞUK!

step3-img

CoolSculpting, benzersiz 360° teknolojisi ile yağ hücrelerin kontrollü soğutur.

step4-img

Yağ hücrelerini -9 °C’de dondurur, hücreleri etkilemeden doğal Apoptosis yöntemiyle tahrip olmalarına neden olur.

step5-img

Kısa bir süre içerisinde, bu bölgedeki yağlanmanın %20 %40 oranında azaldığını göreceksiniz.

step6-img

CoolSculpting, zayıflamanıza yardımcı olarak bölgesel yağları ağrısız, güvenli ve ameliyat olmadan ortadan kaldırır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması Nasıl Yapılır?

CoolSculpting karın, bel, sırt, sutyen altı katları, gıdı, kollar, dizler, kalça ve basendeki bölgesel fazlalıkları kalıcı olarak yok eden bir teknolojidir. Sistem soğuk lipoliz denen bir yöntemle etki eder. Uygulama her bölge için kullanılan başlığa göre 35 ila 60 dakika sürer. İşlem öncesinde doktorunuz tedavi edilecek yerleri belirler. Bu bölgelere cildin üzerine cihazın soğutma etkisinden korumak için jel pedler yerleştirildikten sonra vakumlu bir kapsülün içine çekildikten sonra soğutma işlemi başlar. Uygulama sırasında hedeflenen yağ dokusu -8, -11 derecelere kadar soğutulur. Soğuğun etkisiyle yağ hücreleri parçalanır. Konforlu bir tedavi olsa da soğutma işleminin ilk 5-10 dakikasında uygulama yapılan bölgede bir soğuğa bağlı bir sızı hissedilmesi normaldir. Cilt boğuğa alıştıkça rahatsızlık hissi geçer. Hasta tedaviden hemen sonra normal yaşamına geri dönebilir.
Soğuk lipoliz için uygun bir aday mısınız?

Fazla kilolu olmadığınız halde vücudunuzun belirli bölgelerinde bölgesel fazlalıklar var. Diyet ve egzersize rağmen bir türlü kurtulamadığınız bu fazlalıklar için cerrahi olmayan bir çözüm arıyorsunuz.

Yoğun bir iş temponuz var ve sizi sosyal yaşamınızdan koparmayacak bir uygulama istiyorsunuz.  O halde CoolSculpting tedavisi için uygun bir adaysınız…