Blog

EmSculpt Neo

EMSCULPT NEO Nedir?

EMSCULPT NEO, yağları azaltmak için radyofrekans ısıtma yöntemini ve kasları güçlendirmek için yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerji (HIFEM®) kullanan ilk ve tek non-invaziv vücut şekillendirme yöntemidir. Tüm işlem 30 dakikalık bir seansta gerçekleştirilir. Herhangi bir yönteme kıyasla daha kısa sürede ve daha az maliyetle, daha fazla yağ dokusu azaltır ve daha fazla kas yapar. En önemlisi de EMSCULPT NEO’nun, vücut kitle endeksi 35’e kadar olan geniş bir hasta kitlesinde tedavi olanağı sağlamasıdır.

EMSCULPT NEO nasıl çalışır?

EMSCULPT NEO’nun eş zamanlı olarak senkronize radyofrekans ve yüksek yoğunluklu odaklanmış elektromanyetik enerji (HIFEM+) yayan bir aplikatörü vardır.  İşlem sırasında radyofrekans enerjisinin yarattığı ısıyla kasların sıcaklığı hızla birkaç derece yükseltilir. Böylece aynı antrenman öncesi ısınma hareketlerinde olduğu gibi kaslar egzersize, egzersizin yaracağı strese hazırlanmış olur.

Sadece 4 dakikadan daha kısa sürede yağ dokusunun sıcaklığı apoptoza yol açan, yani yağlarda kalıcı hasara neden olan bir seviyeye ulaşır ve vücuttan yavaşça atılmalarına neden olan bir süreç başlar. Klinik çalışmalarda EmSculpt Neo’nun yağ dokusunda ortalama %30’lara varan azalma sağladığı görülmüştür. HIFEM+ enerjisi, kasların egzersizle mümkün olamayacak derecede kasılmalarını sağlar. Kaslar üzerindeki bu yoğun stres kas hücrelerinin ve kas liflerinin sayıca artmasını sağlar.  Klinik çalışmalar EmSculpt Neo’nun kas kütlesini ortalama %25 oranında artırdığını gösteriyor.

Kimler EMSCULPT NEO tedavisi için uygun adaylardır?

Eğer siz de daha az yağ ve daha çok kas istiyorsanız, EMSCULPT NEO teknolojisi için uygun bir adaysınız. Daha fazla detay için EMSCULPT NEO sistemini uygulayan kliniklere başvurabilirsiniz.

EMSCULPT NEO tedavisi hangi bölgelere uygulanır?

EMSCULPT NEO karın, kalça, uyluk, kol ve basen bölgelerindeki kas kütlesini artırır, yağ dokusunu azaltır.

EMSCULPT NEO gerçekten işe yarıyor mu?

Evet! EMSCULPT NEO ve içerdiği yüksek yoğunluklu manyetik alan (HIFEM) teknolojisinin etkinliği ve güvenliği yedi klinik çalışmayla kanıtlanmıştır. Üstelik 2018’de pazara sunulduğundan bu yana 30 bilimsel yayınla üzerine en fazla araştırma yapılmış olan vücut şekillendirme teknolojisi EMSCULPT NEO’dur.

EMSCULPT NEO işlemi nasıl uygulanmaktadır?

EMSCULPT NEO basit ve kolay bir işlemdir. İşlem öncesinde bir ön hazırlığa gerek yoktur.  Tedavi edilecek bölgeye aplikatörler yerleştirildikten sonra 30 dakika sürecek seans boyunca tek yapmanız gereken uzanıp yatmak. İşlem sırasında kaslarınızda yoğun ancak tolere edilebilir bir düzeyde kasılmalar olurken, sıcak taş masajına benzer bir ısı da hissedeceksiniz. Tedavi tamamlandıktan hemen sonra gündelik rutininize geri dönebilirsiniz.

EMSCULPT NEO tedavi protokolü nedir?

EMSCULPT NEO protokolü genellikle 5-10 gün arayla uygulanan 4 adet 30 dakikalık seanstan oluşmaktadır. Ayrıntıları tedavinizi gerçekleştirecek olan estetisyeninizden öğrenebilirsiniz.

Each patient’s results may vary but the best time to see the final results is in 3 months after the last treatment.

EMSCULPT NEO tedavisinin nihai sonucunu görmek için ne kadar süre geçmesi gerekir?

Sonuçlar hastadan hastaya değişmekle birlikte, nihai sonuçlar son seanstan sonraki 3 ay içinde ortaya çıkar.

EMSCULPT NEO tedavisi sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer? 

Bu işlemde iyileşme süreci gerekmemektedir. Tedaviden hemen sonra günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

EMSCULPT NEO VKİ’si 35’e kadar olan hastalar için uygun mu?

EVET! EMSCULPT NEO, vücut kitle endeksi 35’e kadar olan hastalara uygulanabilir.

EMSCULPT NEO’nun yok ettiği yağlara ne olur? Bu yağlar geri gelir mi?

Tedaviden sonra ölü yağ hücreleri metabolik süreçlerden geçerek vücuttan atılır.

EMSCULPT NEO tedavisi öncesinde ya da sonrasında özel gıda takviyeleri almama ya da diyet yapmama gerek var mı?

EMSCULPT NEO tedavisinden önce herhangi bir ön hazırlık yapılması gerekmez. İşlemden hemen sonra günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. En iyi sonuçlar için sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesi, dengeli bir diyet ve yeterli su tüketilmesi önerilir.

EMSCULPT NEO ile kilo verebilir miyim?

Hayır. EMSCULPT NEO kilo vermenize yardımcı olmaz. Tedavi sadece yağlarınızın azalmasına ve kas kütlenizin artmasına yardımcı olur.

EMSCULPT NEO ağrılı bir uygulama mıdır?

EMSCULPT NEO işlemi kasların aşırı kasılmasına neden olduğu için yoğun gelebilir ama acılı bir tedavi değildir.

EMSCULPT NEO ile liposuction ve diğer invaziv olmayan alternatif tedaviler arasında ne fark var?

EMSCULPT NEO tamamen invaziv olmayan bir tedavi olması nedeniyle, liposuction ile kıyaslanamaz. EMSCULPT NEO liposuction gibi cerrahi bir müdahale değildir, iğne, anestezi ve iyileşme süreci gerektirmez. Medikal estetik alanında aynı anda hem yağa hem de kasa etki eden bir başka teknoloji yoktur.

Eğer hastanın vücut kitle indeksi düşükse ve sadece kas yapmak istiyorsa, o zaman ne olacak? Zayıf hastalar da EMSCULPT NEO teknolojisinden fayda sağlayabilir mi?

Kas yapmak isteyen zayıf hastalar bile EMSCULPT NEO teknolojisinden fayda sağlayabilir. Klinik çalışmalar işlemin kas kütlesinde ortalama %25 oranında artış sağladığı görülmüştür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir