MESAJINIZI BIRAKIN BİZ SİZİ ARAYALIM

  KVK AYDINLATMA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, ONAYLIYORUM

  AÇIK RIZA METNİNİ OKUDUM, ANLADIM, SMS/E-POSTA/MOBİL ARAMA YOLU İLE TARAFIMA ULAŞILMASINA RIZA GÖSTERİYORUM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  adres-icon

  Halaskargazi Mah. Valikonağı Cad. Bina 73 No:73 Kat:6 Daire:6 Nişantaşı - İstanbul

  Soğuk Lipoliz Riskleri

  Karın bölgemdeki yağlanmadan şikayetçiyim. Soğuk lipoliz tedavisi yaptırmayı düşünüyorum, riskleri var mı?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  FDA onaylı soğuk lipoliz tedavisi CoolSculpting, 11 sene önce geliştirilmiş ve bu süre içinde tüm dünyada on milyona yakın hasta üzerinde başarıyla uygulanmış bir teknolojidir. Herhangi bir riski, yan etkisi yoktur. Dikkat etmeniz gereken size uygulanan cihazın CoolSculpting olmasıdır. Çünkü FDA onaylı tek soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting’dir.

  Basenlerimden şikâyetçiyim. Bu bölgeye soğuk lipoliz tedavisi yaptırmak istiyorum ama çekincelerim var. Mesela soğuk lipoliz riskleri, yan etkileri olan bir tedavi mi?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  FDA onaylı bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting’in hiçbir riski ya da yan etkisi yoktur. Ancak bu teknolojiyi geliştiren CoolSculpting sisteminden sonra pek çok soğuk lipoliz tedavisi ortaya çıktı. Bunların etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmamıştır. CoolSculpting tüm dünyada milyonlarca hasta üzerinde başarıyla uygulanmış bir teknolojidir.

  Karın bölgeme soğuk lipoliz yaptırmayı düşünüyorum. Aslında bir dönem liposuction yaptıracaktım. Ancak ameliyattan korktuğum için vazgeçtim. Soğuk lipoliz tedavisinin riskleri var mı?

  Dr. Mustafa Karataş yorumlandı

  CoolSculpting teknolojisi FDA onayına sahip tek soğuk lipoliz tedavisidir. FDA onayı tedavinin güvenli ve etkili olduğunun tescilidir. CoolSculpting milyonlarca hasta üzerinde uygulanmış, herhangi bir riski olmayan bir tedavidir.

  Doktorunuza Sorun   Yukarı Kaydır
   Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve size daha özel bir deneyim yaşatmak için çerez kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.