Soğuk lipoliz riskleri

1 Yorum

Karın bölgemdeki yağlanmadan şikayetçiyim. Soğuk lipoliz tedavisi yaptırmayı düşünüyorum, riskleri var mı?

Dr. Mustafa Karataş Haziran 26, 2020

FDA onaylı soğuk lipoliz tedavisi CoolSculpting, 11 sene önce geliştirilmiş ve bu süre içinde tüm dünyada on milyona yakın hasta üzerinde başarıyla uygulanmış bir teknolojidir. Herhangi bir riski, yan etkisi yoktur. Dikkat etmeniz gereken size uygulanan cihazın CoolSculpting olmasıdır. Çünkü FDA onaylı tek soğuk lipoliz teknolojisi CoolSculpting’dir.

Basenlerimden şikâyetçiyim. Bu bölgeye soğuk lipoliz tedavisi yaptırmak istiyorum ama çekincelerim var. Mesela soğuk lipoliz riskleri, yan etkileri olan bir tedavi mi?

Dr. Mustafa Karataş Eylül 19, 2020

FDA onaylı bir soğuk lipoliz tedavisi olan CoolSculpting’in hiçbir riski ya da yan etkisi yoktur. Ancak bu teknolojiyi geliştiren CoolSculpting sisteminden sonra pek çok soğuk lipoliz tedavisi ortaya çıktı. Bunların etkili ve güvenli olduğu kanıtlanmamıştır. CoolSculpting tüm dünyada milyonlarca hasta üzerinde başarıyla uygulanmış bir teknolojidir.

Karın bölgeme soğuk lipoliz yaptırmayı düşünüyorum. Aslında bir dönem liposuction yaptıracaktım. Ancak ameliyattan korktuğum için vazgeçtim. Soğuk lipoliz tedavisinin riskleri var mı?

Dr. Mustafa Karataş Eylül 19, 2020

CoolSculpting teknolojisi FDA onayına sahip tek soğuk lipoliz tedavisidir. FDA onayı tedavinin güvenli ve etkili olduğunun tescilidir. CoolSculpting milyonlarca hasta üzerinde uygulanmış, herhangi bir riski olmayan bir tedavidir.

    Sizde Soru Sorabilirsiniz

    Scroll To Top